Вирощування фуксій у відкритому грунті на постійній основі.
Дана стаття написана із особистого досвіду Хижняка Евгенія Володимировича, який багато років займається інтродукцією теплолюбних рослин в Україні (м. Харків).
Ще багато років тому його зацікавили фуксії як рослини, що здатні витримувати тривалу холодну погоду навіть у важкому мокрому грунті. Такий грунт був на його ділянці. Також фуксії витримують не великі заморозки. І якщо листя, молоді пагони та квіти навіть від не великого морозу відмерзають, то одеревяніла частина набагато краще витримує мороз. По його особистим спостереженням, одеревяніла частина фуксії може витримати температуру -8С…-10С, а деякі види витривалих видів (на приклад магеланська) навіть більш низьку.
Висадку фуксій у відкритий грунт краще проводити весною, щоб до зими вони мали змогу добре укорінитись. Ідеальним буде місце у напівтіні без застою вологи.
Вологу(особливо у спеку) фуксії дуже люблять. Засуху переносять погано, від нестачі вологи можуть загинути. Тобто у відкритому грунті поливати у спекотну пору потрібно часто і багато.
Високі температури фуксії витримують, але при регулярному поливі.
У відкритому грунті фуксії квітнуть до перших приморозків.
Укриття фуксії на зиму проводилось зазвичай після заморозків у листопаді. Так як це субтропічна теплолюбива рослина , то відповідно і укривати її потрібно дуже добре.
Після заморозків потрідно нижню частину фуксії пригнути до землі, в такому положені зафіксувати її та засипати утеплювачем(товстим шаром!!!) –сухим сіном, соломою, листям. Шар утеплювача повинен бути таким, щоб температура на рівні грунту (на яку була зігнута фуксія) була по можливості не менше 0С навіть у самі сильні зимові морози. Або на крайній випадокне великої мінусової температури (-4С…-6С), але лише на період найбільших морозів. У Евгенія такий шар утеплення сягав 35-40см. Буде 50 см.-ще краще. Засипати потрібно не лише фуксію, але і всю ділянку біля неї до 50-60см. в усі сторони.
Зверху обовязково поліетилен із запасом по розміру, щоб утеплювач залишався сухим на протязі усієї зими. Це дуже важливо! Краї плівки потрібно добре зафіксувати.
Відкривати фуксіїї можна вже на початку-середині квітня, враховуючи прогноз заморозків. Ще під шаром укривного матеріалу, молоді пагони починали свій ріст. Після зими, в залежності від сорту фуксії, розміру та віку рослини, товщини укриття, морозів, спостерігалось відмерзання пагонів у різній мірі. Чим старша рослина тим краще вона переносить таку зимівлю .
З віком коренева система фуксії стає сильнішою, щорічний приріст більший визрівання пагонів краще і рослина стає більш стійкою до морозів.
Даний спосіб укриття найкраще підійде для північної зони України де більш-менш стійка зима, стабільно низькі температури та не буває сильного потепління взимку. | |
© fucksia.com.ua |